کاوه يغمايی

به نام خدا

كاوه يغمايي در سال 1347 در تهران متولد شد.در سن 8 سالگي وارد هنرستان عالي موسيقي شد و پيانوي كلاسيك را نزد خانم نوين افروز به صورت تخصصي فرا گرفت.در همان زمان شروع به نواختن گيتار در سبك مورد علاقه اش يعني راك و سبكهاي مختلف ديگر نمود. آهنگ سازي را نيز نزد پدر خود كورش يغمايي و عموهاي خود كامران و كامبيز فرا گرفت.
بعد از انقلاب اسلامي ايران هنرستان موسيقي تعطيل شد و با بازگشايي مجدد آن كاوه يغمايي با ساز تخصصي فلوت از آن هنرستان فارغ التحصيل شد.در سال 1373 وارد دانشگاه آزاد شد و شروع به نواختن گيتار كلاسيك نمود.
كاوه يغمايي از سال 1363 به صورت حرفه اي در زمينه هاي مختلف از قبيل آهنگ سازي , ضبط و تنظيم موسيقي فعاليت داشته و در آلبوم هاي مختلف به عنوان نوازنده , آهنگساز و تنظيم كننده همكاري داشته است كه شما ميتوانيد براي اطلاعات بيشتر به قسمت آلبوم ها در سايت مراجعه فرماييد .
وي به همراه بابك اميني در سال 1372 اولين كنسرت رسمي راك را بعد از انقلاب اسلامي برگزار كردند. پی ريزی و سرپرستی يکی از معتبرترين گروه های Rock در ايران تحت عنوان گروه كاوه از ديگر كارهای ايشان می باشد .

 ایشان برای هنرمندان بسیاری در داخل ایران در مقام آهنگساز و تنظیم کننده آلبوم های فراوانی را تهیه کرد . بصورت فردی یک آلبوم به نام مترسک در ایران منتشر کرد . هم اکنون در کانادا بسر میبرد و به زودی آلبوم خود را به نام سکوت سرد در سراسر دنیا پخش میکند .

کاوه یغمایی به (( فریاد راک ایران )) مشهور است و هم اکنون از چیره دست ترین گیتاریست های جهان بخصوص گیتار الکتریک در سبک راک میباشد .

کاوه یغمایی ، فریاد راک ایران

/ 0 نظر / 72 بازدید