هوشنگ کامکار

به نام خدا

هوشنگ کامکار در سال ۱۳۲۵ در سنندج به دنیا آمد . موسیقی را نزد پدرش استاد حسن کامکار آموخت و مدت ۲ سال در هنرستان عالی موسیقی تهران به تحصیل موسیقی پرداخت . در سال ۱۳۵۴به اخذ درجه لیسانس در رشته آهنگسازی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران نایل آمد و سپس در کنسرواتوار سانتاچی چیلییای رم به تحصیل کنترپوان و فوگ پرداخت و درجه لیسانس موسیقی را در ایالات متحده آمریکا از دانشکده سانفرانسیسکو دریافت کرد .

آثار موسیقائی منتشر شده ی او به سبک موسیقی ملی ایران عبارتند از نوارهای کاست : بهاران آبیدر ، گل همیشه بهار ، کجائید ای شهیدان خدائی ، پیروزی بهمن ، موسیقی پل آزادی ، در گلستانه ، به یاد حافظ ، برتارک سپیده و شباهنگام . در میان ساخته های هوشنگ کامکار (( کجائید ای شهیدان خدائی )) که بر اساس اشعار مولانا و برای ارکستر سمفونیک ساخته شده و موسیقی متن فیلم (( پل آزادی )) را میتوان نام برد که در دومین جنشواره سینمائی فجر برنده ی جایزه اول شده است .

تالیفات او عبارتند از : ترجمه ی کتاب ارکستراسیون اثر ریمسکی کورساکوف ، فوگ و انواسیون اثر جان ورال ، هارمونی قرن بیستم اثر پرسی چتی و موسیقی کلاسیک - رمانتیک کنترپوان مُدال اثر دیوید بویدن .   

استاد هوشنگ كامكار

/ 5 نظر / 27 بازدید
ابوذر

جالب بود موفق باشيد

شملک

از چه موسيقی دان خوبی هم ياد کرديد

بابک

مطلب خوبی درباره آقای کامکار در اين آدرس هست که می توانيد استفاده کنيد http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=10761

تلخون

بسيار عالی بود . اگر ممکنه از بزرگان موسيقی کلاسيک بيشتر مطلب بنويسيد . موفق باشيد .

نازنین

خيلی مخلص خودش و خانواده هنرمندشم. کارشون واقعا درسته. لطفا از اردوان بنويسيد ممنونم