رضا سلطان ** Reza Soltan

به نام خدا

قصد داشتم زندگی نامه رضا سلطان عزیز رو از روی سایت ایشون براتون بذارم ولی خب دیدم بهتره که خودتون به سایت این هنرمند خوب کشورمون برید و از مطالب این سایت استفاده کنید . ولی قبل از اون کمی بیشتر با ایشون آشنا بشیم : 

رضا سلطانی متولد ۱۳۵۴ در شهر مشهد هست . از ۱۲ سالگی موسیقی رو با کیبورد شروع میکنه و پس از اون به آموختن درام و گیتار و پیانو میپردازه . در سال ۱۳۷۶ که به تهران میاد موسیقی رو بصورت حرفه ای آغاز میکنه . در سال ۱۳۸۱ اولین آلبومش رو با نام (( سلطان )) روانه بازار موسیقی میکنه که تنظیم این کار توسط کاوه یغمایی عزیزمون انجام میپذیره که با گوش دادن به این آلبوم زیبا میتونید کاملا به تنظیم کاوه پی ببرید .

رضا سلطانی که به (( سلطان )) معروف است در حال حاضر یکی از بهترین نوازندگان گیتار کلاسیک و گیتار الکتریک راک در ایران هست . البته از دیگر توانائی های ایشون نمیشه گذشت مثل آهنگسازی و تنظیم فوق العاده و همچنین کارگردانی موزیک ویدئو ، برنامه سازی برای شبکه های تلویزیونی و همچنین سرودن شعر !!! از یه هنرمند دیگه چه انتظاری میشه داشت . به نظر شما هنرمند همه فن حریف برازنده ی ایشون نیست ؟

خودم به شخصه از نواختن گیتار کلاسیک و الکتریک وی لذت میبرم . بخصوص از اون گیتار الکتریک فندر زیبای فیروزه ایش خیلی خوشم میاد .

رضا سلطان آلبوم دیگه ای هم داره به نام (( سلطان ۲ )) که اینبار تنظیمش هم با خودشه بغیر از دوقطعه که توسط دو استاد موسیقی بنام کاوه یغمایی و فریبرز لاچینی تنظیم شدند .

آلبوم (( سلطان ۳ )) یا چوبه دار هم که هنوز نیومده ولی خب آماده شده و باید شاهد کار زیبای دیگه ای از رضا بود . رضا سلطان برای خوانندگان دیگری هم آهنگسازی و کار تنظیم انجام داده که میتونید به سایت ایشون مراجعه کنید و همه ی اطلاعات کامل رو اونجا ببینید .

تا کنون ۳ موزیک ویدئو از رضا سلطان از شبکه های معتبر تلویزیونی پخش شده که کارگردانی همه ی اونها با خود سلطان بوده . موزیک ویدئوی چوبه دار از آلبوم سلطان ۳ هم بزودی پخش میشه .

من و تیم مدیریت وبلاگ دوستداران خانواده یغمایی برای این هنرمند ازرنده و متعهد کشور عزیزمون آرزوی موفقیت روزافزون داریم .

رضا سلطان *** Reza Soltan

رضا سلطان خواننده و آهنگساز پاپ راک ایران

Www.Rezasoltan.Com

از Www.Yaghmaeimusic.Persianblog.ir

/ 1 نظر / 133 بازدید