اردوان کامکار

به نام خدا

اردوان کامکار در سال ۱۳۴۷ در شهر سنندج به دنیا آمد و در سن چهار سالگی مقدمات اولیه موسیقی را نزد پدر خود استاد حسن کامکار شروع کرد و از همان ایام کودکی با ارکسترهای متعدد فرهنگ و هنر سنندج به سرپرستی پدر خود همکاری داشت و کنسرتهای فراوانی در تهران و شهرستانها برگزار نمود . او در سال ۱۳۵۹ به تهران آمد و پس از تکمیل تکنیک نوازندگی سنتی ، ردیف های سازی و آوازی را تحت نظر برادر بزرگ خود پشنگ کامکار آموخت و از طریق نوار و صفحات قدیمی با سبک و شیوه نوازندگان قدیمی آشنا و بزودی بر آنها چیره شد . اجرای این ردیفها و شیوه نوازندگی موسیقی سنتی نتوانست پاسخگوی روح خلاق و پویای او باشد لذا در صدد گسترش و توسعه ی فن نوازندگی برآمد و سبک نوینی را که می توان (( سنتور نوازی معاصر )) نامید به وجود آورد .

او قطعات فراوانی را به صورت اتودهای تکنیکال برای ساز سنتور تصنیف کرده است که هر یک دارای ویژگیهای تکنیکی خاصی است که اجرای آنها تبحر کاملی در فن نوازندگی لازم دارد . اردوان کامکار علاوه بر نوازندگی سنتور ، نزد برادرانش هوشنگ و ارسلان کامکار به فراگیری فنون آهنگسازی ، هارمونی و کنترپوان پرداخت .اردوان کامکار که کوچکترین فرزند خانواده کامکارها می باشد نوازنده ای ماهر و آهنگسازی جوان و پرکار است که آینده درخشانی در انتظار اوست . کنسرتهای متعدد او بهمراه ارکستر خانوادگی در تهران و فستیوال موسیقی یونسکو در اتریش موفقیت آمیز بوده و مورد توجه عموم قرار گرفته است . از آثار اردوان می توان به آلبومهای ( ماهی سال نو ) ( برتارک سپیده ) ( دریا ) و ( بر فراز باد ) اشاره کرد .

موسیقی اردوان بطور مشخص نمونه ی بارزی است از موسیقی پویا و متحرک سالهای اخیر که با تداوم و همکاری دیگر هنرمندان می تواند به کمال خود برسد و دنیای جدیدی در موسیقی سنتی ایران بگشاید .

اردوان كامكار

/ 8 نظر / 32 بازدید
علی

سلام بهتون تبريک ميگم..شما خيلی خوب نياز اهل موسيقی رو ميدونين....اميدوارم هميشه موفق باشين..اگه به ديدار ما بياييد خوشحالم ميکنين... http://www.faryad5.persianblog.ir/

مصطفی

سلام. خواهش می کنم. یادش بخیر زمانی که به کنسرت شهرام ناظری و کامکارها رفتم چه حال و هوایی داشت.

ماريه

خيلی مرسی.به وبه منم سر بزنيد(درباره موسيقيه) موفق باشيد