ارسلان كامكار

به نام خدا

ارسلان کامکار در سال ۱۳۳۹ در سنندج به دنیا آمد و موسیقی را نزد پدرش استاد حسن کامکار آموخت . پس از پایان تحصیلات متوسطه وارد دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران رشته موسیقی شد و همزمان در ارکستر سمفونیک تهران نیز فعالیت خود را به عنوان نوازنده ی ویلن اول آغاز کرد که هم اکنون نیز ادامه دارد . در ضمن ارسلان نوازنده چیره دست بربط نیز می باشد . وی به همراه گروه خانوادگی خود ( کامکارها ) سفرهای بیشماری به کشورهای مختلف دنیا داشته همچنین با خوانندگان والامقامی چون شهرام ناظری و محمدرضا شجریان همراهی و همکاری داشته است .

از آثار او که به شیوه ی (( موسیقی ملی ایران )) برای ارکستر سمفونیک و سازهای سنتی بر روی ترانه ها و ملودی های محلی و سنتی تصنیف شده اند عبارتند از : به یاد سیدعلی اصغر کردستانی ، زردی خزان ، افسانه سرزمین پدریم ، کنسرتینو برای کمانچه و ارکستر ( در نوار بر تارک سپیده ) ، سرود ایران ، سوئیت سمفونیک کردی و قطعات قایق بان و هنگام که گریه میدهد ساز در نوار شباهنگام .

ارسلان كامكار

/ 3 نظر / 34 بازدید
آرش

با سلام من يکبار شاهد نوازندگی ارسلان بودم ۲۷/۶/۱۳۸۳ تالار وحدت ساعت ۹ شب سمفونی اروييکا (۳ بتهوون) و همچنين آثاری از : خاچاطوريان و ايرج صهبايی فکر کنم به رهبری رهبر ميهمان از فرانسه : ايرج صهبايی

نازنين

اصلا اين خانواده همه نابغه هستند کنسرت اخرشون مهشر بود