کانون موسیقی پرشین بلاگ

این وبلاگ از مجموعه وبلاگ های گروهی فنز پرشین بلاگ‌ (باشگاه هواداران پرشین بلاگ‌) می باشد.

پری بنان: از همه دوستداران بنان سپاسگذارم
نویسنده : بهزاد صادقی - ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٩
 

ایلنا: پری بنان از همه دوستداران و علاقه‌مندان استاد بنان که به‌دلیل نگرانی مقبره این هنرمند با وی تماس گرفته‌اند؛ تشکر کرد. 
وی در گفتگو با ایلنا، در این زمینه گفت: پس از انتشار اخباری مبنی تخریب سنگ قبر استاد بنان که البته تکذیب هم شد، دوستان بسیاری از تهران، شهرستان‌ها و حتی خارج از کشور با من تماس گرفتند و مساله را جویا شدند. برخی از هم‌وطنان نیز علاقه‌مند بودند که آیا برای بازسازی این بنا کمکی می‌توانند بکنند. من بسیار خوشحال شدم که دیدم پس از این همه سالی که از درگذشت مرحوم بنان می‌گذرد، مردم هنردوست ایران هنوز هم به یاد ایشان هستم که به این وسیله از تمام آنها سپاسگذاری می‌کنم. 


 
 
استاد عطا جنگوگ ، نوازنده تار درگذشت
نویسنده : بهزاد صادقی - ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸٩
 
عطا جنگوگ در بیمارستان شهدای تجریش به دلیل خونریزی مغزی درگذشت. به گزارش ایلنا،عطا جنگوگ هنرمند پیشکسوت چند روز گذشته دچار حمله مغزی شد و به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت،اما بعد از عمل جراحی به هوش نیامد و در بخش آی سی یو بستری شده است و سرانجام امروز در سن 62 سالگی در گذشت. عطا جنگوگ، نوازنده ایرانی تار و سه‌تار و پژوهشگر موسیقی در سال 1327 به دنیا آمد. وی مدتی شاگرد محمد حسن عذاری بود و از سال ۱۳۵۱ از محضر علی اکبر شهنازی، نورعلی برومند و داریوش صفوت بهره‌مند شد. حاصل همکاری وی با مرکز حفظ و اشاعه چندین کنسرت و تولید چند کاست و ساختن سرودهای انقلابی بود. همچنین در زمینه تولید موسیقی محلی با استفاده از سازهای سنتی فعال بوده است. وی در سال‌های اخیر به آموزش موسیقی در آموزشگاه موسیقی رود اشتغال داشته است.